Skip to content

6 High Pointe Ridge

Sicklerville, NJ 08081

Built 2007

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 1, 2024

Property Information

Block5215
Lot36
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,408
Acreage0.53

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,600
20%
Improvement Value:$190,500
80%
Total Assessment$238,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,291+2.7%
2024$9,045+4.4%
2023$8,667+0.9%
2022$8,591+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$394,817
DeedBook 8498, Page 1635

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$3,625,000
DeedBook 8210, Page 604