Skip to content

10 West Judith Drive

Hammonton, NJ 08037

Built 1981

Last Sale Price
$85,700
Last Sale Date
Nov 30, 1998

Property Information

Block5402
Lot56
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page54

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,188
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,000
38%
Improvement Value:$75,000
62%
Total Assessment$121,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,721+2.7%
2024$4,597+4.4%
2023$4,404+0.9%
2022$4,366+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$85,700

To:

Sq Ft1,188DeedBook 4987, Page 286

Property Sale

Sale
$50,150

Property Built

Built

Year Built: 1981