Skip to content

Penbryn Road

Berlin, NJ 08009

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$165,000
Last Sale Date
Dec 23, 2019

Property Information

Block801
Lot23
QualifierQFARM
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page08

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$6,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$6,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$230+6.2%
2024$217+10.2%
2023$197-4.4%
2022$206+4.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$165,000

To:

DeedBook 11316, Page 457