Skip to content

27 Grasmur Court

Berlin, NJ 08009

Built 2005

Last Sale Price
$231,000
Last Sale Date
Oct 6, 2021

Property Information

Block801
Lot40
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page08

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,253
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
22%
Improvement Value:$145,200
78%
Total Assessment$187,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,305+2.7%
2024$7,112+4.4%
2023$6,814+0.9%
2022$6,754+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$231,000

To:

Sq Ft1,253DeedBook 11949, Page 1708

Property Sale

Sale
$177,500
DeedBook 8687, Page 1811

Property Sale

Sale
$127,500
DeedBook 7826, Page 1973

Property Built

Built

Year Built: 2005