Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
13 Elwood RoadCape May, NJ 08204
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 7, 2002
Property Information
Block528
Lot33
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.01
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.14
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$142,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$142,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,880 | +1.5% |
| 2024 | $2,839 | +6.3% |
| 2023 | $2,670 | +1.6% |
| 2022 | $2,627 | +2.5% |
Property History
No events match the selected filters.