Skip to content

1987 Maurice River PkyVineland, NJ 08360

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 22, 1984

Property Information

Block1002
Lot6
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page10

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$42,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,363+0.7%
2024$1,354+5.0%
2023$1,290+2.9%
2022$1,253+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$6,800
DeedBook 1239, Page 694