Skip to content

1963 Maurice River PkyVineland, NJ 08360

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 22, 1984

Property Information

Block1002
Lot7
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,857
Acreage2.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,700
24%
Improvement Value:$134,200
76%
Total Assessment$176,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,633+0.7%
2024$5,595+5.0%
2023$5,330+2.9%
2022$5,178+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968