Skip to content

1360 N Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 1988
Commercial

Last Sale Price
$112,000
Last Sale Date
Jan 16, 1979

Property Information

Block1502
Lot27
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page15

Building Details

Building Class---
Description1S-CB-A-2UG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$166,600
23%
Improvement Value:$558,300
77%
Total Assessment$724,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,081+0.7%
2024$22,929+5.0%
2023$21,841+2.9%
2022$21,218+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

Sale
$112,000
DeedBook 1286, Page 964