Skip to content

664 Westmont LnVineland, NJ 08360

Built 1950

Last Sale Date
Mar 14, 2060

Property Information

Block1601
Lot63
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page16

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,112
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,600
23%
Improvement Value:$93,200
77%
Total Assessment$121,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,878+0.7%
2024$3,853+21.5%
2023$3,170+3.4%
2022$3,065+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$190,000
Sq Ft1,112DeedBook 4235, Page 6458Recorded12/2/2022

Property Built

Built

Year Built: 1950