Skip to content

1338 Dogwood LnVineland, NJ 08360

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 13, 2004

Property Information

Block2104
Lot25
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page21

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,296
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,500
22%
Improvement Value:$107,200
78%
Total Assessment$136,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,103+0.7%
2024$4,074+5.3%
2023$3,869+3.1%
2022$3,751+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977