Skip to content

30 Avon PlVineland, NJ 08360

Built 1957

Last Sale Price
$161,000
Last Sale Date
Jan 31, 2024

Property Information

Block2201
Lot48
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page22

Building Details

Building Class16
Description1S-F-O
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage936
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,100
30%
Improvement Value:$69,000
70%
Total Assessment$99,100

Sale
$161,000
Sq Ft936DeedBook 4251, Page 8708Recorded2/7/2024

Property Sale

Sale
$63,673
DeedBook 1595, Page 348

Property Built

Built

Year Built: 1957