Skip to content

718 BroadwayVineland, NJ 08360

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 4, 2002

Property Information

Block2301
Lot57
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,152
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,600
27%
Improvement Value:$78,600
73%
Total Assessment$107,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,413+0.7%
2024$3,391+5.0%
2023$3,230+2.9%
2022$3,138+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951