Skip to content

712 BroadwayVineland, NJ 08360

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 22, 2003

Property Information

Block2301
Lot59
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,152
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,300
22%
Improvement Value:$86,100
78%
Total Assessment$110,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,515+0.7%
2024$3,492+5.0%
2023$3,326+2.9%
2022$3,231+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951