Skip to content

515 Clarendon AveVineland, NJ 08360

Built 1962

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Nov 26, 2003

Property Information

Block2308
Lot19
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page23

Building Details

Building Class45
Description2S-F-X
Dwellings2
Zoning02
Sq Footage2,052
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,200
21%
Improvement Value:$93,700
79%
Total Assessment$118,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,786+0.7%
2024$3,761+5.0%
2023$3,582+2.9%
2022$3,480+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 2708, Page 334

Property Built

Built

Year Built: 1962