Skip to content

1273 Almond RdVineland, NJ 08360

Vacant Land

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Nov 4, 2019

Property Information

Block2704
Lot14
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page27

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$103,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,289+0.7%
2024$3,267+5.0%
2023$3,112+2.9%
2022$3,024+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$212,800
DeedBook 2865, Page 231