Skip to content

1294 W Landis Ave(Block 2707 Lot 2)Vineland, NJ 08360

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 20, 2021

Property Information

Block2707
Lot2
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page27

Building Details

Building ClassR-APR
DescriptionCOMMON ELEMENTS
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$44,433+2.9%
2022$43,164+113.0%
2021$20,267+2.7%
2020$19,733+5.3%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$585,000

From:

To:

DeedBook 4108, Page 6097Recorded8/22/2013

Property Sale

Sale
$890,000
DeedBook 4053, Page 6367