Skip to content

150 N Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 1961

Last Sale Date
Jun 10, 2001

Property Information

Block2707
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page27

Building Details

Building ClassR-PC
Description1S-S-A- - ,3
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$381,300
64%
Improvement Value:$211,200
36%
Total Assessment$592,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,865+0.7%
2024$18,741+5.0%
2023$17,852+2.9%
2022$17,342+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2532, Page 192

Property Built

Built

Year Built: 1961