Skip to content

610 S Third StVineland, NJ 08360

Built 1955
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 21, 2021

Property Information

Block3914
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page39

Building Details

Building ClassR-R
Description1S-CB-A
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage2
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,800
20%
Improvement Value:$69,000
80%
Total Assessment$85,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,732+0.7%
2024$2,714+5.0%
2023$2,585+2.9%
2022$2,511+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955