Skip to content

76 S Myrtle StVineland, NJ 08360

Built 1910
Vacant Land

Last Sale Price
$13,500
Last Sale Date
Sep 27, 2021

Property Information

Block4220
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page42

Building Details

Building ClassR-R
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$137+0.7%
2024$136+5.0%
2023$130+2.9%
2022$126+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$13,500
DeedBook 4216, Page 1751Recorded9/30/2021

Property Sale

SaleMulti
$72,000
Sq Ft2,592DeedBook 4186, Page 4669Recorded10/29/2019

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Built

Built

Year Built: 1910