Skip to content

72 S Myrtle StVineland, NJ 08360

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 3, 2024

Property Information

Block4220
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description2S-F- -2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,536
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,800
14%
Improvement Value:$103,500
86%
Total Assessment$120,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,830+0.7%
2024$3,805+5.0%
2023$3,625+2.9%
2022$3,521+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950