Skip to content

64 S Myrtle StVineland, NJ 08360

Built 1920

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
May 2, 2006

Property Information

Block4220
Lot5
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page42

Building Details

Building Class45
Description2S-B-X
Dwellings3
Zoning03
Sq Footage1,345
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,300
14%
Improvement Value:$97,300
86%
Total Assessment$112,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,585+0.7%
2024$3,562-4.2%
2023$3,718+2.9%
2022$3,612+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 4000, Page 3981

Property Built

Built

Year Built: 1920