Skip to content

319 Carpy AveVineland, NJ 08361

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 28, 1983

Property Information

Block4405
Lot46
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,933
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,600
18%
Improvement Value:$155,700
82%
Total Assessment$189,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,027+0.7%
2024$5,988+5.0%
2023$5,704+2.9%
2022$5,541+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1985