Skip to content

2469 Dahliadel DrVineland, NJ 08361

Built 1962

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Oct 1, 2013

Property Information

Block4405
Lot6
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description1S-F-S
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,883
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,500
23%
Improvement Value:$112,200
77%
Total Assessment$145,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,639+0.7%
2024$4,608+5.0%
2023$4,390+2.9%
2022$4,265+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$155,000

From:

To:

Sq Ft1,883DeedBook 4110, Page 3644Recorded10/10/2013

Property Built

Built

Year Built: 1962