Skip to content

784 S West AveVineland, NJ 08360

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 18, 2003

Property Information

Block4801
Lot31
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page48

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage---
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,400
20%
Improvement Value:$112,900
80%
Total Assessment$141,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,499+0.7%
2024$4,469+5.0%
2023$4,257+2.9%
2022$4,136+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954