Skip to content

2155 S Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 1950
Commercial

Last Sale Price
$750,000
Last Sale Date
May 5, 2003

Property Information

Block6102
Lot50
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page61

Building Details

Building Class---
Description1S-S-A
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$463,400
63%
Improvement Value:$268,600
37%
Total Assessment$732,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,307+0.7%
2024$23,153+5.0%
2023$22,055+2.9%
2022$21,426+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$750,000
DeedBook 2664, Page 19

Property Built

Built

Year Built: 1950