Skip to content

2391 Jeremy CtVineland, NJ 08360

Built 1996

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 16, 2008

Property Information

Block6301
Lot67
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,719
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,900
19%
Improvement Value:$174,500
81%
Total Assessment$214,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,827+0.7%
2024$6,781+5.0%
2023$6,460+2.9%
2022$6,275+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 2714, Page 172

Property Built

Built

Year Built: 1996