Skip to content

2641 Perna LnVineland, NJ 08361

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 20, 2016

Property Information

Block6901
Lot131
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page69

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,728
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,800
23%
Improvement Value:$133,100
77%
Total Assessment$172,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,505+0.7%
2024$5,469+5.0%
2023$5,209+2.9%
2022$5,061+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$230,000
DeedBook 2865, Page 248

Property Built

Built

Year Built: 1987