Skip to content

2940 Woodstock CtVineland, NJ 08361

Built 1990

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Apr 16, 2007

Property Information

Block6402
Lot45
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,844
Acreage0.81

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,100
17%
Improvement Value:$222,200
83%
Total Assessment$266,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,479+0.7%
2024$8,423+5.0%
2023$8,024+2.9%
2022$7,795+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$380,000
DeedBook 4022, Page 6879

Property Built

Built

Year Built: 1990