Skip to content

2770 Perna LnVineland, NJ 08361

Built 1986

Last Sale Price
$72,000
Last Sale Date
Sep 12, 1997

Property Information

Block6901
Lot146
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page69

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,296
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,400
22%
Improvement Value:$143,200
78%
Total Assessment$183,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,846+8.0%
2024$5,415+5.0%
2023$5,158+2.9%
2022$5,011+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$72,000
DeedBook 2256, Page 138

Property Built

Built

Year Built: 1986