Skip to content

2379 S Lincoln AveVineland, NJ 08361

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 9, 2005

Property Information

Block6901
Lot173
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page69

Building Details

Building Class16
Description1S-F-O
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,150
Acreage5.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,100
42%
Improvement Value:$84,200
58%
Total Assessment$144,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,595+0.7%
2024$4,564+5.0%
2023$4,348+2.9%
2022$4,224+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900