Skip to content

1679 Gardner StVineland, NJ 08361

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 9, 2005

Property Information

Block6901
Lot153
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page69

Building Details

Building Class16
Description1S-F-1AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,134
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,200
23%
Improvement Value:$134,600
77%
Total Assessment$174,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,566+0.7%
2024$5,529+5.0%
2023$5,267+2.9%
2022$5,116+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2002