Skip to content

2294 Gettysburg DrVineland, NJ 08361

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 11, 2009

Property Information

Block6901
Lot203
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page69

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,776
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,100
21%
Improvement Value:$185,600
79%
Total Assessment$234,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,473+0.7%
2024$7,424+5.0%
2023$7,072+2.9%
2022$6,870+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$177,890
DeedBook 2741, Page 210

Property Built

Built

Year Built: 2004