Skip to content

2615 Palermo AveVineland, NJ 08361

Built 1987

Last Sale Price
$8,500
Last Sale Date
Jan 31, 1986

Property Information

Block6901
Lot24
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page69

Building Details

Building Class17
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,090
Acreage0.98

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,900
19%
Improvement Value:$188,000
81%
Total Assessment$232,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,416+0.7%
2024$7,367+5.0%
2023$7,017+2.9%
2022$6,817-9.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1987

Property Sale

Sale
$8,500
DeedBook 1591, Page 257