Skip to content

2185 Palermo AveVineland, NJ 08361

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 21, 2018

Property Information

Block6906
Lot4
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page69

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,196
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
28%
Improvement Value:$115,700
72%
Total Assessment$160,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,117+0.7%
2024$5,083+5.0%
2023$4,842+2.9%
2022$4,704+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$107,000
DeedBook 2475, Page 200

Property Built

Built

Year Built: 2000