Skip to content

3117 Starlet DrVineland, NJ 08360

Built 1972

Last Sale Price
$24,700
Last Sale Date
May 11, 1976

Property Information

Block7103
Lot18
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page71

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,168
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,100
21%
Improvement Value:$99,200
79%
Total Assessment$125,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,990+0.7%
2024$3,963+5.0%
2023$3,775+2.9%
2022$3,668+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$24,700
DeedBook 1249, Page 709

Property Built

Built

Year Built: 1972