Skip to content

3668 Cornucopia AveVineland, NJ 08361

Built 2005

Last Sale Price
$36,000
Last Sale Date
Jul 13, 2000

Property Information

Block7303
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage3,424
Acreage5.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,200
16%
Improvement Value:$332,400
84%
Total Assessment$393,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,532+0.7%
2024$12,450+5.0%
2023$11,859+2.9%
2022$11,521+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2005

Property Sale

Sale
$36,000
DeedBook 2449, Page 202