Skip to content

4330 Juniper StVineland, NJ 08361

Built 2002

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Feb 21, 2019

Property Information

Block7304
Lot16
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class17
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,372
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,600
18%
Improvement Value:$249,800
82%
Total Assessment$304,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,692+0.7%
2024$9,628+5.0%
2023$9,172+2.9%
2022$8,910+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

From:

To:

Sq Ft2,372DeedBook 4177, Page 7111Recorded3/8/2019

Property Sale

Sale
$335,100
DeedBook 2759, Page 293

Property Built

Built

Year Built: 2002