Skip to content

4266 Juniper StVineland, NJ 08360

Built 2001

Last Sale Price
$262,000
Last Sale Date
May 28, 2002

Property Information

Block7304
Lot11
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class17
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,710
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,600
19%
Improvement Value:$236,500
81%
Total Assessment$291,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,269+0.7%
2024$9,207+5.0%
2023$8,771+2.9%
2022$8,521+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$262,000
DeedBook 2590, Page 15

Property Built

Built

Year Built: 2001