Skip to content

4404 Juniper StVineland, NJ 08361

Built 2001

Last Sale Price
$222,350
Last Sale Date
Dec 13, 2001

Property Information

Block7304
Lot21
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class17
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,884
Acreage1.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,700
23%
Improvement Value:$166,100
77%
Total Assessment$216,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,903+0.7%
2024$6,857+5.0%
2023$6,532+2.9%
2022$6,346+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$222,350
DeedBook 2557, Page 10

Property Built

Built

Year Built: 2001