Skip to content

4422 Juniper StVineland, NJ 08361

Built 2005

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 4, 2018

Property Information

Block7304
Lot22
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,977
Acreage0.94

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,700
22%
Improvement Value:$193,700
78%
Total Assessment$248,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,909+0.7%
2024$7,857+5.0%
2023$7,484+2.9%
2022$7,271+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$259,999
DeedBook 2825, Page 157

Property Built

Built

Year Built: 2005