Skip to content

4348 Juniper StVineland, NJ 08361

Built 2005

Last Sale Price
$524,900
Last Sale Date
Dec 31, 2020

Property Information

Block7304
Lot17
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage3,968
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,600
13%
Improvement Value:$354,200
87%
Total Assessment$408,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,016+0.7%
2024$12,930+5.0%
2023$12,317+2.9%
2022$11,966+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$524,900
Sq Ft3,968DeedBook 4203, Page 1279Recorded1/6/2021

Property Built

Built

Year Built: 2005

Property Sale

Sale
$52,000
DeedBook 2576, Page 32