Skip to content

Ascher Rd(Block 7304 Lot 35)Vineland, NJ 08361

Vacant Land

Last Sale Price
$1,180
Last Sale Date
Aug 8, 2016

Property Information

Block7304
Lot35
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage7.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$595+0.6%
2024$591+5.0%
2023$563+2.9%
2022$547+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,180

From:

To:

DeedBook 4144, Page 3602Recorded8/18/2016