Skip to content

2720 Division StVineland, NJ 08360

Built 1982

Last Sale Price
$6,000
Last Sale Date
Nov 12, 1979

Property Information

Block909
Lot51
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,650
Acreage2.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,200
22%
Improvement Value:$162,600
78%
Total Assessment$207,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,616+0.7%
2024$6,573+5.0%
2023$6,261+2.9%
2022$6,082+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1982

Property Sale

Sale
$6,000
DeedBook 1319, Page 297