Skip to content

361 E Forest Grove RdVineland, NJ 08360

Built 1997

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 15, 2025

Property Information

Block909
Lot6
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,000
Acreage1.47

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,400
19%
Improvement Value:$175,500
81%
Total Assessment$217,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,938+0.7%
2024$6,892+5.0%
2023$6,565+2.9%
2022$6,378+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1997