Skip to content

125 Franklin Street(Unit T01)Belleville, NJ 07109

Last Sale Date
Mar 4, 2019

Property Information

Block301
Lot13
QualifierT01
CountyEssex
MunicipalityBelleville Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionCELL TOWER
Dwellings1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$739,200
100%
Total Assessment$739,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$29,812+3.0%
2024$28,932+3.1%
2023$28,053+1.4%
2022$27,668+5.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0