Skip to content

Watsessing Ave Rear(Block 401 Lot 4)Belleville, NJ 07109

Last Sale Date
Oct 16, 1998

Property Information

Block401
Lot4
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBelleville Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionASSD.IN BLMFD
Dwellings1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2005$5,284+2.9%
2004$5,134+7.5%
2003$4,778-0.5%
2002$4,800-0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$131,000
DeedBook 5580, Page 5

Property Sale

Sale
$132,500
DeedBook 5348, Page 703