Skip to content

Watsessing Ave Rear(Block 401 Lot 6)Belleville, NJ 07109

Last Sale Date
Oct 17, 1989

Property Information

Block401
Lot6
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBelleville Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionASSD.IN BLMFD
Dwellings1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2005$4,382+2.9%
2004$4,258+7.5%
2003$3,962-0.5%
2002$3,981-1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$126,000
DeedBook 5100, Page 30