Skip to content

549 Washington Avenue(Unit T01)Belleville, NJ 07109

Commercial

Last Sale Price
$1,100,000
Last Sale Date
Jul 22, 2024

Property Information

Block8204
Lot33
QualifierT01
CountyEssex
MunicipalityBelleville Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
DescriptionCELL TWR
Dwellings1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$150,000
100%
Total Assessment$150,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,050+3.0%
2024$5,871+3.1%
2023$5,693+1.4%
2022$5,615+5.7%
Property History

Property Sale

Sale
$1,100,000

To:

DeedBook 20240, Page 44231