Skip to content

34-36 Carmer AveBelleville, NJ 07109

Last Sale Date
May 20, 2004

Property Information

Block8403
Lot17
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBelleville Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionCNDO MOTHER LOT
Dwellings1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$2,511+5.4%
2007$2,381-69.7%
2006$7,855
Property History

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 6076, Page 574