Skip to content

15 Stephens StreetBelleville, NJ 07109

Vacant Land

Last Sale Price
$14,453
Last Sale Date
Aug 15, 2007

Property Information

Block9401
Lot21
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBelleville Twp
Tax Map Page94

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$80,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$80,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,226+3.0%
2024$3,131+3.1%
2023$3,036+1.4%
2022$2,994+5.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$14,453

To:

DeedBook 12082, Page 150